fbpx
Start Hot Żółta strefa w całym kraju. Co to dla nas oznacza?

Żółta strefa w całym kraju. Co to dla nas oznacza?

przez Nysa Hot

Od 10 października zasady ze strefy żółtej zostają rozciągnięte na cały kraj. Na ulice powrócą więc maseczki.  Zasłanianie nosa i ust w przestrzeni publicznej będzie obowiązkowe do odwołania! 

Zwolnione z tego obowiązku będą jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność. W praktyce na pewno znów posypią się dotkliwe kary finansowe. To po stronie minusów. In plus należy zaliczyć działania Rządu zwiększające liczbę łóżek w szpitalach. W naszym regionie dla usprawnia koordynacji przepływu pacjentów pomiędzy placówkami, szpital w Kędzierzynie-Koźlu będzie szpitalem koordynacyjnym.

W  czwartek padł dobowy czarny rekord zachorowań, kiedy to odnotowano 4280 nowych przypadków, w tym 90 na Opolszczyźnie i kilkanaście w Powiecie Nyskim. Odnotowano też rekordowych 76 zgonów.

obowiązki w strefie żółtej

  • obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej
  • ograniczenie publiczności do 25 proc. w przestrzeni zamkniętej
  • ograniczenie uczestników imprez plenerowych do 100 osób
  • maksymalnie 25 proc. zajętych miejsc w kinach
  • 25 proc. publiczności podczas wydarzeń sportowych
  • ograniczenia w zgromadzeniach – do 150 osób
  • maksymalnie 75 gości na weselach i uroczystościach rodzinnych
  • ograniczenia w restauracjach – 1 osoba na 4

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem bez maseczek będziemy mogli przebywać na terenie lasów, parków, ogrodów botanicznych, ogrodów zabytkowych oraz na plaży. W strefie żółtej mogą odbywać się imprezy sportowe i kulturalne z udziałem 25 % publiczności. Jeśli impreza kulturalna odbywać się będzie na otwartej przestrzeni, na widowni może być 100 osób. Przykładem jest choćby najbliższy mecz Stali Nysa z Asseco Resovia Rzeszów, który obejrzy tylko 1/4 zainteresowanych.

0 komentarz
0

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź