Start Aktualności Zostań rodziną zastępczą

Zostań rodziną zastępczą

przez Nysa Hot

Damian Nowakowski – Wicestarosta Nyski oraz Joanna Burska – członek zarządu powiatu nyskiego wspierają akcję „Zostań Rodziną Zastępczą”.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie – Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej, nieustannie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodzin zastępczych oraz prowadzenia rodzinnych domów dziecka.

– Szukamy osób, które czują wewnętrzną potrzebę niesienia pomocy, miłości i przynależności, a także są gotowe poświęcić dzieciom swój czas i serce. Jeśli masz w sobie pokłady miłości, empatii i energii, jesteś gotów otworzyć swoje serce i stworzyć dzieciom bezpieczny dom – zgłoś się do PCPR w Nysie – informuje Starostwo Powiatowe w Nysie.

🔹Rodzinie zastępczej przysługują miesięczne świadczenia związane z pokryciem kosztów utrzymania dziecka.
🔹Pełnienie funkcji rodziny zastępczej wiąże się z wieloma obowiązkami oraz trudnościami. Jednocześnie jednak jest to satysfakcjonująca misja, gdyż często dopiero w rodzinie zastępczej dzieci uczą się co to znaczy być kochanym i otoczonym opieką.
🔹Osobom gotowym na poprowadzenie rodzinnego domu dziecka, lecz nie posiadającym własnych, odpowiednich warunków mieszkaniowych oferujemy przestronne, umeblowane i wyposażone ponad 120 metrowe mieszkanie znajdujące się w Otmuchowie.
🔹Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane pełnieniem funkcji Rodziny Zastępczej i prowadzeniem RDD.
🔹Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie, ul. Piastowska 33a, 48-300 Nysa oraz pod numerem telefonu 77 400 55 86 lub 725 317 170.

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź