Start Aktualności Zwierzę nie jest dobrym pomysłem na świąteczny prezent

Zwierzę nie jest dobrym pomysłem na świąteczny prezent

przez Nysa Hot

Słodki piesek czy kotek wydaje się wręcz wymarzonym prezentem pod choinkę. Niestety, często takie prezenty lądują później w schroniskach. Pamiętajmy, by decyzji o posiadaniu zwierzęcia nie podejmować pod wpływem emocji i nastroju chwili. 

Jeżeli nie podoba nam się sweter czy perfumy, które dostaliśmy od ulubionej cioci, możemy je wymienić czy po prostu nie używać. Inaczej sprawa ma się w przypadku świątecznego prezentu w postaci zwierzęcia. Musimy pamiętać o tym, że gdy zwierzę trafia do naszego domu, to jest zobowiązanie na kolejne kilkanaście lat. Nie warto więc dać się namówić dzieciom, które proszą o pieska pod choinkę. Zwierzę może bowiem szybko im się znudzić, a wtedy to my będziemy musieli przejąć wszelkie obowiązki opieki nad nim.

Warto poczekać z decyzją o posiadaniu zwierzęcia na spokojniejszy, niż świąteczny okres, i spokojnie ją przemyśleć, rozważając wszystkie „za i przeciw”. Pamiętajmy, że w schroniskach wiele czworonogów czeka na kochający dom.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź