Start Aktualności Zwłoki znalezione po 7 latach na strychu

Zwłoki znalezione po 7 latach na strychu

przez Nysa Hot

W jednym z domów w miejscowości Wójcice w gminie Otmuchów znaleziono zwłoki mężczyzny, który zaginął w 2013 r. Ciało odnaleziono po siedmiu latach poszukiwań w pomieszczeniu gospodarczym domu, w którym mieszkał.

Do zaginięcia  doszło w czerwcu 2013r. Mężczyzna miał wówczas 55 lat. Od tego wydarzenia rodzina była bardzo zaangażowana w akcję poszukiwawczą, w którą włączyły się również media. Informacje o poszukiwaniach ukazywały się wówczas na wielu portalach internetowych. Niespodziewanie zwłoki mężczyzny zostały odnalezione na jego własnej posesji.

Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu Stanisław Bar, zwłoki ze względu na panujące w pomieszczeniu warunki uległy zmumifikowaniu. Zakład medycyny sądowej planuje przeprowadzenie specjalistycznych badań, choć prokuratura nie ma wątpliwości, że to ciało zaginionego siedem lat temu mężczyzny. Potwierdzają to nie tylko wygląd i ubiór, ale także numer seryjny implantu kości udowej, który przed laty został wszczepiony zaginionemu.

W posesji, w której znaleziono ciało, przez cały czas mieszkała żona i córka zaginionego. To jednak nie rodzina zawiadomiła służby. Jak informuje Stanisław Bar, było to działanie własne policji. Według nieoficjalnych informacji, funkcjonariusze zostali zawiadomieni przez osobę z zewnątrz o miejscu w którym znajdują się zwłoki zaginionego mężczyzny.

Według stanu na piątkowe popołudnie nikomu nie postawiono zarzutów w tej sprawie. Tę zagadkową sprawę ma teraz wyjaśnić prokuratorskie śledztwo.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź