Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 marca 2025 14:06
Ważne!
Reklama

Przysięga wojskowa w Nysie

Przysięga wojskowa w Nysie


Będzie defilada, pokaz uzbrojenia i piknik wojskowy. Przysięga terytorialsów na Rynku w Nysie odbędzie się w sobotę 20 kwietnia 2024 r.




Defilada w Nysie


Przysięga wojskowa to szczególny moment w życiu każdego żołnierza, który z pewnością na całe życie pozostanie jego pamięci.

„Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg”.

Słowa te wypowiedzą kolejni ochotnicy, chcący zasilić potencjał Polskiej Armii. Śmiałkowie już przechodzą 16 dniowe szkolenie podstawowe, aby w sobotę, 20 kwietnia 2024 r. złożyć uroczystą przysięgę wojskową w Nysie. W mieście trwają już przygotowania do tego wydarzenia. Punktualnie o godzinie 11:00 na średniowiecznym placu targowym, trzecim co do wielkości rynku Śląska żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej z dumą wypowiedzą słowa roty ślubowania. Ponad stu żołnierzy – ochotników 171 batalionu lekkiej piechoty na co dzień stacjonujący w Brzegu wzmocni potencjał obronny Brygady, a tym samym potencjał obronny Rzeczypospolitej Polskiej.

W programie uroczystości zaplanowano: defiladę wojskową, pokaz sprzętu, broni, oraz piknik wojskowy. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej prestiżowej imprezie wszystkich mieszkańców Nysy i nie tylko.




Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
A Autor komentarza: POzdrawiam GrzesiekTreść komentarza: Ciekawe na ile ostatnie sondaże są prawdziwe.Data dodania komentarza: 4.03.2025, 12:43Źródło komentarza: Sławomir Mentzen odwiedzi Nysę. Czy może być czarnym koniem wyborów prezydenckich?Autor komentarza: CCCTreść komentarza: Szybciej z tym parkingiem, bo nie da się przejechać ani przejść ścieżką przy Dekadzie, bo jest ZAJEBANA samochodami :/Data dodania komentarza: 3.03.2025, 17:01Źródło komentarza: Te sklepy mają się otworzyć w tym tygodniu. Na jeden szczególnie czekaliśmyAutor komentarza: PTreść komentarza: warto wspomniec ze klub turystyki rowerowej KTukol z Głucholaz ustanowil dwustopniowa odznake szlaku czarownic biegnącą przez trase szlaku czarownic :)Data dodania komentarza: 21.02.2025, 19:52Źródło komentarza: Szlak Czarownic – mroczna historia naszego regionuAutor komentarza: Nie róbcie nas wkoniaTreść komentarza: Czy ten wywiad jest sponsorowany. Grzecznie proszę o odpowiedź.Data dodania komentarza: 20.02.2025, 12:58Źródło komentarza: Gość Dnia - Artur KamińskiAutor komentarza: AnonimTreść komentarza: Co kobieta w tym wieku robiła za kierownicą???? A gdyby tam przechodziła jakaś osoba albo ktoś jechał na rowerze??? Kolejna tragedia gotowa!!! Absolwentka uniwersytetu 3-go wieku, wnukami by się zajęła.Data dodania komentarza: 18.02.2025, 06:51Źródło komentarza: 75-latka wjechała w budynek. Groźny wypadek w Reńskiej WsiAutor komentarza: KapinosTreść komentarza: Konkrety, konkrety. Kiedy wróci połączenie do wrocka?Data dodania komentarza: 10.02.2025, 19:09Źródło komentarza: Gość Dnia - Szymon Ogłaza
Reklama
Reklama