Start Aktualności Czy można wejść na plażę Jeziora Nyskiego?

Czy można wejść na plażę Jeziora Nyskiego?

przez Nysa Hot
Do zeszłego tygodnia teren Jeziora Nyskiego był zamknięty dla mieszkańców. Dziś widać pierwszych spacerowiczów. Prace wznowili również WOPRowcy.
 
Jeszcze w zeszłym tygodniu obowiązywał zakaz wchodzenia do parków oraz lasów. Obostrzenia nie ominęły plaży, także tej znajdującej się przy Jeziorze Nyskim. Dla tych, którzy chcieliby choć na chwilę pospacerować po brzegu, mamy dobrą wiadomość. – Od 20 kwietnia można już wejść na plażę w maseczkach, zachowując odpowiednie odległości – informuje prezes AKWY, Edyta Peikert. 
 
Nie oznacza to jednak, że na plażę mieszkańcy regionu powinni udać się tłumnie, ponieważ wciąż do minimum należy ograniczyć wyjścia z domu. Pracownicy spółki robią wszystko, by po ustaniu pandemii teren jeziora był przygotowany na odwiedzających. Obecnie trwają prace remontowe na terenie wypoczynkowym. Nowością będzie plac zabaw oraz nowoczesne domki (zobacz więcej). Budowa ich ruszy we wrześniu, a to oznacza, że wakacje 2021 warto będzie spędzić nad Jeziorem Nyskim.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź