Start Aktualności Dogrywki w Otmuchowie i Głuchołazach

Dogrywki w Otmuchowie i Głuchołazach

przez Nysa Hot

W niektórych miastach, jak Nysa czy Paczków już wszystko jasne. W innych o wyborze włodarza zadecyduje II tura wyborów za dwa tygodnie.

Nysa

W Śląskim Rzymie pewnie wygrał Kordian Kolbiarz, który zdobył ponad 53% głosów i po raz trzeci będzie piastował funkcję Burmistrza Nysy. Drugi był Arkadiusz Kuglarz.

Paczków

Tu Artur Rolka nie miał kontrkandydatów. Ostatecznie poparło go ponad 70% wyborców.

Otmuchów

W tym urokliwym miasteczku I tura nie przyniosła rozstrzygnięcia. Najwięcej głosów zdobył Damian Nowakowski (ponad 41%). Za nim uplasował się wieloletni burmistrz Jan Woźniak  (33,5 %) Trzeci był Łukasz Zięba. Nowakowski i Woźniak zmierzą się ze sobą w II turze. Minimalnym faworytem wydaje się będący na fali Nowakowski, ale „stary” włodarz z pewnością tanio skóry nie sprzeda.

Głuchołazy

Tu również będziemy mieć dogrywkę. Zmierzą się w niej Roman Sambor (32% w I turze) i Paweł Szymkowicz (24,5%). Czyli de facto będzie to bratobójcza walka PO vs PO. Kandydaci kojarzeni z PiS (Szymon Biliński i Przemysław Kanarski) odpadli bowiem w I turze. Faworytem jest bez wątpienia obecny wiceburmistrz miasta Roman Sambor.

Korfantów

Napiszemy krótko – Janusz Wójcik i wszystko jasne. Obecnego włodarza oparło ponad 90% głosujących!

Prudnik

Tym razem wychodzimy poza nasz powiat i zaglądamy do Prudnika. Tu także będzie bardzo ciekawie w II turze. O fotel burmistrza powalczą obecny włodarz Grzegorz Zawiślak i posłanka PiS Katarzyna Czochara. W I turze Zawiślak dostał blisko 1/3 głosów, a Czochara ponad 1/4. Faworyta ciężko wskazać.

II tura wyborów odbędzie się 21 kwietnia.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź