Start Hot Imprezowy sezon w regionie. Będzie się działo!

Imprezowy sezon w regionie. Będzie się działo!

przez Nysa Hot

Na szczęście już niemal zapomnieliśmy o pandemii, a kulturalne wydarzenia w regionie powróciły z przytupem! Zebraliśmy dla Was informacje o najważniejszych imprezach w regionie.

Lato Kwiatów

Największa impreza tego typu w naszym województwie odbędzie się w dniach od 29 czerwca do 2 lipca. Jak co roku, do polskiej stolicy kwiatów przyjadą dziesiątki wystawców i tysiące odwiedzających. Jest to w końcu wiodąca w Polsce cykliczna impreza o charakterze wystawienniczo-festynowym, poświęcona nie tylko kwiatom, ale też sztuce i rękodziełu.

Jak zawsze pierwszoplanową wystawą Lata Kwiatów będzie wystawa kwiatów ciętych, eksponowana na salach średniowiecznego zamku. Ponadto kompozycje kwiatowe będzie można podziwiać m. in. w holu Urzędu Miejskiego, zabytkowych piwnicach zlokalizowanych w okolicach rynku oraz na malowniczych skwerach w centrum Otmuchowa. Nie zabraknie też nowych akcentów.

W tym roku otmuchowskie Lato Kwiatów świętuje wyjątkowy jubileusz 50-lecia, stąd potrwa dłużej niż zazwyczaj i na pewno nie zabraknie niespodzianek.

Festiwal Ognia i Wody

W ciągu zaledwie kilku lat Festiwal Ognia i Wody stał się najpopularniejszą imprezą w regionie, ściągającą prawdziwe tłumy na plażę Jeziora Nyskiego. W zeszłym roku powrócił po pandemicznej przerwie w nowej odsłonie.  Zamiast konkursów odbyło się jedno, duże widowisko. Były nie tylko fajerwerki, ale również pokaz laserów, stroboskopów i wyrzutni ognia.

W tym roku będzie podobnie, ale z jeszcze większą pompą! Widowisko będzie nawiązywało do 800-lecia Nysy i naszej lokalnej historii. W planach jest także pokaz krótkiego filmu na telebimach.

– Chcemy aby od tego roku, Festiwal Ognia i Wody odbywał się w ostatnią sobotę sierpnia. Już teraz warto zarezerwować sobie ten termin. Show będzie z pewnością niezapomniane – mówi Łukasz Bogdanowski z Ośrodka Rekreacji AKWA Marina w Skorochowie.

Już teraz zapraszamy na XII edycję Festiwalu Ognia i Wody 26 sierpnia 2023 roku.

800-lecie Nysy – Dni Nysy

W tym roku Nysa świętuje wyjątkowy jubileusz 800-lecia. Główne obchody jubileuszu zaplanowano na drugi weekend września. Na scenie zobaczymy zespoły Myslovitz i Dżem.

8 września  na nyskim Rynku zobaczymy widowisko muzyczno – multimedialne zrealizowane przez Fundację Koncept Kultura. Poznamy historię Nysy poprzez muzykę, taniec, podniebne akrobacje oraz multimedialne animacje, zdjęcia i filmy.

Znany aktor polskiej sceny teatralnej i filmowej swoją narracją poprowadzi widzów przez historię miasta od czasu jego powstania aż do czasów współczesnych.

Na scenie wystąpi łącznie około 100 osób: znani aktorzy, artyści i muzycy, m. in. finalista Mam Talent – Akrobatyczny Teatr Tańca MiraArt.  Po zakończeniu widowiska odbędzie się koncert zespołu Myslovitz, który zagra swoje największe przeboje. Dzień pełen atrakcji zakończy efektowny pokaz laserowy.

9 września wydarzenia skoncentrują się wokół naszych lokalnych zespołów. Wieczorną gwiazdą będzie natomiast zespół Dżem.

Dodajmy, że w czasie obchodów będzie trwał także jarmark pełen rozmaitych produktów. W Rynku staną też tak lubiane przez najmłodszych karuzele.

Balonowy Aeropiknik

Niebo nad zalewem paczkowskim znów wypełnią piękne i majestatyczne balony. Wszystko za sprawą cieszącego się z roku na rok większym zainteresowaniem Aeropikniku. W tym roku, inaczej niż w poprzednich latach, impreza odbędzie się po wakacjach.

W poprzednie wakacje zobaczyliśmy zmagania sportowe w Pucharze Polski w lotach balonowych. Otwarcie imprezy odbyło  się tradycyjnie na Stadionie Miejskim w Paczkowie.

W tym roku impreza ma mieć podobny rozmach jak przed rokiem. Oprócz sportowej rywalizacji  czeka nas także doskonała impreza z dobrą muzyką, czyli Balonowa fiesta.

Wydarzenie inaczej niż w latach ubiegłych nie odbędzie się pod koniec lipca, a po wakacjach. Potrwa trzy dni – od 7 do 9 września 2023r.

Czytaj także:

Powraca nocne kino plenerowe nad Jeziorem Nyskim! – Nysa Hot

Powraca Rabatkowo i inne znane imprezy nad Jeziorem Nyskim! – Nysa Hot

Będą wybory Miss Jeziora Nyskiego! – Nysa Hot

Wyścigi skuterów, pokaz flyboardu i show nad Jeziorem Nyskim! – Nysa Hot

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź