Start Aktualności Jak się zmieni teren po FSD i kiedy powstanie KFC?

Jak się zmieni teren po FSD i kiedy powstanie KFC?

przez Nysa Hot

Gmina Nysa powoli odkrywa karty, co do zagospodarowania terenu po dawnej fabryce samochodów. Koncepcja zawiera m.in. budowę trzech bloków pod tzw. mikroapartamenty. Powstaną one wzdłuż Szlaku Chrobrego.

Nowe mieszkania pod wynajem w Nysie

Mieszkania o powierzeni około 36 m2 z aneksem kuchennym będą budowane z myślą np. o studentach PWSZ, którzy po zakończeniu nauki zdecydują się pozostać w Nysie  lub dla młodych Nysian powracających do rodzinnego miasta ze studiów. Takie mieszkania na start sprawdzają się świetnie w innych miastach. Koncepcja zakłada budowę w pobliżu „Arsenału” bloku „na palach”, gdzie poziom zerowy będzie stanowić nadziemny parking na 120 miejsc.

Parking podziemny w tym przypadku byłby zbyt kosztowny. Trzy wieże pomieszczą około 96 mieszkań, ale nie zabraknie również powierzchni użytkowej pod handel, kluby fitness, czy też ewentualnie usługi hotelarskie. Dach będzie zielony – mówi Wiceburmistrz Nysy, Marek Rymarz.

Na razie gmina przygotowuje się do wykonania projektu. Przypomnijmy, że teren odkupiony przez miasto zarabia sam na siebie na spłatę obligacji. Wpływy stanowią podatki od dzierżawy terenów. Na dawnej FSD dobrze ulokowała się firma Kler. W jej pobliżu inny przedsiębiorca buduje nowe hale, a teren przy dawnej tłoczni został sprzedany inwestorowi z Włoch. Firma z branży motoryzacyjnej kupiła również dawne kasyno oficerskie, gdzie będzie mieścić się jej administracja. Teren jest uzbrojony i przygotowany pod kolejne prywatne inwestycje. Posiada również nowe drogi wewnętrze.

KFC nareszcie w Nysie?

Po drugiej stronie podzielonej działki, a więc w pobliżu ronda i Biedronki mają powstać lokale usługowe, w tym Pizza Hut, KFC, Leroy Merlin, Intermarche oraz stacja benzynowa.  Jaki będzie ostateczny kształt i które z nowych marek wejdą do Nysy to decyzja nowego właściciela terenu. Gmina jeszcze w tym roku chce wystawić sporą działkę w przetargu. Nowy właściciel lub właściciele będą mieć do użytku atrakcyjny teren, którym od wielu miesięcy zainteresowane są poważne sieci gastronomiczne, w tym wspomniany KFC z usługą drive thru. Budowa prawdopodobnie będzie mogła rozpocząć się już w 2022 roku.

Na trenie powstaną nowe drogi dojazdowe. Tutaj warto pochylić się nad apelami mieszkańców osiedla Słowiańska, o poprowadzenie drogi przez dawny zakład, z wyjazdem na Szlak Chrobrego i Most Bema. Na razie gmina od przeszło dwóch lat udostępnia skrót dla pieszych i rowerzystów.

Na materiał video zapraszamy do nowego odcinka Pulsu Regionu.

Czytaj także – Osiedle Rodzinne gotowe!

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź