Start Hot Kolejna osoba zatruta czadem!

Kolejna osoba zatruta czadem!

przez Nysa Hot

Kolejne poważne zdarzenia związane z zatruciem tlenkiem węgla, tzw. CZADEM w naszym regionie.

26 oraz 27 października miały miejsce dwa poważne zdarzenia w Paczkowie związane z zatruciem tlenkiem węgla. Tylko dzięki czujności osób najbliższych nie doszło do ogromnej tragedii.

O wydarzeniu z 26 października pisaliśmy wcześniej – Krok od tragedii. W Paczkowie mogło dojść do wielkiego dramatu – Nysa Hot

– 27 października tuż po godz. 12.20 strażacy dostali zgłoszenie, że na ul. Wojska Polskiego w Paczkowie starsza osoba od wielu godzin źle się czuje i istnieje ryzyko, że może to być zatrucie czadem. Niezwłocznie na to miejsce udały się zastępy straży pożarnej, jak również zespół ratownictwa medycznego oraz policja. W mieszkaniu starszej osoby tlenku węgla nie stwierdzono, natomiast strażacy sprawdzający cały pion budynku sprawdzili pozostałe mieszkania. Jak się okazało, czujniki wykazały zawartość tlenku węgla – mówi kpt Dariusz Pryga, rzecznik prasowy KP PSP w Nysie.

– Proszę pamiętajcie o zakupieniu czujki tlenku węgla, która ratuje zdrowie i życie ludzkie. To koszt rzędu ok. 100 zł.
W tych dwóch zdarzeniach niestety zabrakło czujek tlenku węgla, i tylko dzięki czujności najbliższych nie doszło do tragedii. Pokażmy, ze potrafimy walczyć z cichym zabójcą zanim dojdzie do tragedii -apeluje Pryga.

Pamiętajmy – czad nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie jest drażniący i w ogóle sprawia wrażenie że go nie ma. Jednak pozory mylą, w odpowiednim stężeniu potrafi uśpić, a następnie zabić ofiarę w niespełna 30 minut.

Najczęstsze objawy zatrucia to:
-ból głowy i zawroty głowy,
-nudności, wymioty,
zaburzenia równowagi i orientacji,
-osłabienie, znużenie,
-przyspieszone bicie serca (tachykardia), zaburzenia rytmu serca,
-spadek ciśnienia tętniczego,
-zaburzenia świadomości aż do śpiączki,
-drgawki.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź