Start Aktualności Kolejna wypożyczalnia sprzętu nad Jeziorem Nyskim

Kolejna wypożyczalnia sprzętu nad Jeziorem Nyskim

przez Nysa Hot

Niedawno informowaliśmy o inwestycji na AKWA Marinie (zobacz artykuł). Dzięki inwestorowi z Prudnika, wypoczywający nad Jeziorem Nyskim będą mieli do dyspozycji m.in. nowe kajaki, rowerki wodne, czy też katamarany. Sprzęt do aktywnego wypoczynku na wodzie pojawi się również na plaży przy stanicy WOPR.

Aktywny wypoczynek w Nysie

To efekt przekazania przez Agencję Rozwoju Nysy dawnego sprzętu NOR, na rzecz WOPR-u. Po trwającej renowacji, rowerki wodne, łodzie i kajaki znów będą do dyspozycji turystów i mieszkańców Nysy. To ważne, bo tegoroczny sezon zapowiada się rekordowy. Kilka milionów naszych rodaków deklaruje, że wakacje spędzi w kraju. Nad naszym akwenem obecnie wypoczywa około 200-300 turystów. Już widać sporą grupę camperów, a oferty wynajmu lub kupna przyczep znikają kilka minut po ich pojawieniu się.

Sezon wodny jeszcze zamknięty, ale WOPR patroluje jezioro

Co istotne, WOPR będzie mógł zarabiać na wypożyczanym sprzęcie wodnym. Zarobione środki uzupełnią budżet jednostki, która musi być stale doposażana. W ostatnich dwóch latach przybyło kilka nowych łodzi patrolowych, dron, a także profesjonalny monitoring dla sporej części tafli wody. Pozyskane środki pozwolą na dalsze inwestycje.

Prywatny inwestor nad Jeziorem Nyskim

Poza trwającymi inwestycjami spółki AKWA (czytaj: domki nad Jeziorem Nyskim), nyską Riwierą ma na nową ożywić firma Tabet Investments. Inwestor z Prudnika widzi w Nysie olbrzymi potencjał, stąd na plaży pojawiły się pierwsze palmy i parasole. Przy nowym pomoście pływającym pojawi się nowiutki sprzęt, a także domki pływające do organizacji różnych eventów. Przy samej plaży mają również powstać domki drewniane i kawiarenka.

Około 200-300 osób wypoczywa obecnie nad nyskim akwenem

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź