Start Edukacja Koronawirus w nyskim żłobku

Koronawirus w nyskim żłobku

przez Nysa Hot

Koronawirus w Żłobku nr 1 w Nysie – taką informację dostali dzisiaj rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia. Placówka czasowo zamknęła jedną z grup. Pozostałe pracują normalnie.

Prawdopodobnie koronawirusem została zarażona jedna osoba z personelu żłobka. Profilaktycznie dyrekcja wysłała dzieci na 10-dniową kwarantannę. W podobnych przypadkach w placówkach w powiecie nyskim  również nie zamykano całych żłobków, czy przedszkoli, a jedynie pojedyncze grupy i klasy. Przypomnijmy, że po listopadowym zamknięciu szkół, liczba dzieci uczęszczających do dwóch publicznych żłobków w Nysie znacznie spadła. Niektórzy rodzice pilnując starszego dziecka, nie posyłali młodszej pociechy do żłobka.

Warto dodać, że gmina Nysa przygotowuje się do budowy trzeciego żłobka (czytaj o tej inwestycji). Inwestycja rozpocznie się w przyszłym roku i będzie finansowana z programu Maluch +.

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź