Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 5 lipca 2025 23:32
Ważne!
Reklama

Morderstwo na Podzamczu. Sprawcy grozi dożywocie

Morderstwo na Podzamczu. Sprawcy grozi dożywocie
30 sierpnia na osiedlu Podzamcze w Nysie doszło do brutalnego morderstwa. 40-letni mężczyzna najpierw uderzył butelką w głowę, a potem udusił 94-letnią sąsiadkę. Prokuratura czeka na opinię biegłych w tej sprawie. Mężczyźnie grozi dożywocie. 
-  Mariusz D. przyznał się do winy. Opisał jak doszło do tego zdarzenia. Podejrzany nie potrafił racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Czekamy na opinię biegłych psychiatrów - mówi Stanisław Bar, rzecznik opolskiej prokuratury.

Mariusz D. w przeszłości leczył się psychiatrycznie. Najbliżsi sąsiedzi relacjonują, że mężczyzna w dniu zabójstwa miał zaczepiać przypadkowe osoby i zachowywać się irracjonalnie.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 40-latka areszt tymczasowy. Zgodnie z kodeksem karnym, kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Brutalne zabójstwo na Podzamczu. Sprawca zakatował staruszkę - Nysa Hot

Foto ilustracyjne

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Reklama
Reklama