Start Hot Morderstwo na Podzamczu. Sprawcy grozi dożywocie

Morderstwo na Podzamczu. Sprawcy grozi dożywocie

przez Nysa Hot

30 sierpnia na osiedlu Podzamcze w Nysie doszło do brutalnego morderstwa. 40-letni mężczyzna najpierw uderzył butelką w głowę, a potem udusił 94-letnią sąsiadkę. Prokuratura czeka na opinię biegłych w tej sprawie. Mężczyźnie grozi dożywocie. 

–  Mariusz D. przyznał się do winy. Opisał jak doszło do tego zdarzenia. Podejrzany nie potrafił racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Czekamy na opinię biegłych psychiatrów – mówi Stanisław Bar, rzecznik opolskiej prokuratury.

Mariusz D. w przeszłości leczył się psychiatrycznie. Najbliżsi sąsiedzi relacjonują, że mężczyzna w dniu zabójstwa miał zaczepiać przypadkowe osoby i zachowywać się irracjonalnie.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 40-latka areszt tymczasowy. Zgodnie z kodeksem karnym, kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Brutalne zabójstwo na Podzamczu. Sprawca zakatował staruszkę – Nysa Hot

Foto ilustracyjne

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź