Start Aktualności Niedługo rusza kolejny etap przebudowy Alei Wojska Polskiego

Niedługo rusza kolejny etap przebudowy Alei Wojska Polskiego

Inwestycja Starostwa Powiatowego przyspieszy na wiosnę

przez Nysa Hot

15 marca – to właśnie tego dnia ma ruszyć drugi etap przebudowy AWP. Zamknięty będzie odcinek od Kościoła o. Franciszkanów, w kierunku pętli MZK. Wcześniej musi być uzgodniony plan zmiany organizacji ruchu. Autobusy MZK będą kursować przez ul. Brodzińskiego.

Inwestycja drogowa w Nysie warta jest 7, 5 mln złotych

Początek kolejnego etapu jest uzależniony nie tylko od warunków atmosferycznych, ale przede wszystkim od dostępności surowca na rynku. Wykonawca robót czeka na dostawę asfaltu, aby mógł zakończyć roboty od AKWY i Cukrów Nyskich, w kierunku skrzyżowania z ul. Franciszkańską.

Przy okazji dalszej przebudowy ulicy, w ruch pójdzie także ciężki sprzęt WiK Akwa. Spółka równolegle do inwestycji Starostwa Powiatowego wymienia swoje sieci wodociągowe.

Po remoncie przy AWP powstanie również wygodna ścieżka rowerowa. (czytaj więcej: Prace przy Alei Wojska Polskiego przebiegają zgodnie z planem).

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź