Start Aktualności Nysanie dalej sprzątają miasto. Zebrali prawie 200 worków śmieci!

Nysanie dalej sprzątają miasto. Zebrali prawie 200 worków śmieci!

przez Nysa Hot

Jak obiecali, tak zrobili. Niedawno na Nysa Hot informowaliśmy o akcji sprzątania Alei Wojska Polskiego w Nysie. Była to oddolna inicjatywa mieszkańców, która miała mieć swój ciąg dalszy. W ubiegłą sobotę nysanie znów zakasali rękawy i posprzątali kolejny obszar naszego miasta.

– Wybraliśmy tyły działek na ul. Saperskiej (tzw. Aleja dębowa). Po raz kolejny przeznaczyliśmy 2 godziny na sprzątanie. Zebraliśmy prawie 200 worków śmieci. – informuje Marta Garczarek, jedna z inicjatorek akcji. 

Do worków trafiły m.in. plastikowe opakowania, opony, buty, dywany, resztki metalowego ogrodzenia, butelki, baseny dziecięce, opony, części samochodowe, sedes, stary odkurzacz, a nawet dwa stare telewizory UNITRA. Grupa największy problemów miała z pozbieraniem kawałków szyb okiennych, których w okolicznych krzakach było bardzo dużo.

Akcję sprzątania po raz kolejny wsparli podopieczni Nyskiego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Co ważne, coraz więcej ochotników zgłasza się do wspólnego sprzątania, wskazując kolejne zaśmiecone miejsca w Nysie.

– Przykre, jak ludzie zaśmiecają miejsce, które przeznaczone jest na ich rodzinny wypoczynek i obcowanie z przyrodą. Byłoby fajnie gdyby posprzątane przez nas miejsca, pozostały takie na dłużej. – podkreśla Marta Garczarek. 

O kolejnej akcji sprzątania na pewno napiszemy na portalu Nysa Hot.

Czytaj także: 

Nysanie posprzątali Aleję Wojska Polskiego. To początek „czyszczenia” miasta

Foto: organizatorzy akcji sprzątania Nysy 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź