Start Aktualności Nysanka nagrodzona na Berlinale! Ogromny sukces młodej aktorki

Nysanka nagrodzona na Berlinale! Ogromny sukces młodej aktorki

przez Nysa Hot

Kamila Urzędowska została nagrodzona statuetką European Shooting Stars 2024 podczas 74. festiwalu w Berlinie.

Wielu wspaniałych aktorów starało się o ten tytuł. To niesamowicie przyjemne uczucie zostać dostrzeżonym – powiedziała Kamila Urzędowska dla PAP.

Kamila Urzędowska to absolwentka dawnego Gimnazjum nr 3 w Nysie i nyskiego Rolnika. Ma 30 lat i wystąpiła już w takich popularnych produkcjach jak: „Zołza” z Małgorzatą Kożuchowską, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” czy „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.

Niedawno nysanka wcieliła się w główną postać Jagny w kinowym hicie „Chłopi”. Film cieszył się ogromnym zainteresowaniem widzów. Osiągnął najlepszy wynik w box office od 4 lat (wśród polskich produkcji).

Film był polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Rola Jagny zapewniła aktorce Polską Nagrodę Filmową Orły w kategorii odkrycie roku i Kryształową Gwiazdę Elle podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Stworzony w 1998 r. przez organizację European Film Promotion program Shooting Stars promuje młodych, utalentowanych europejskich aktorów. W przeszłości tę prestiżową statuetkę otrzymali m.in. Rachel Weisz, Daniel Craig czy Dawid Ogrodnik. W tym roku do tego zacnego grona dołączyła nysanka Kamila Urzędowska. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój kariery.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź