Start Aktualności Petycja o przywrócenie dwóch pasów przy Rondzie Solidarności

Petycja o przywrócenie dwóch pasów przy Rondzie Solidarności

Kierowcy i mieszkańcy Nysy wyrazili niezadowolenie z decyzji władz w Opolu

przez Nysa Hot

Ponad 400 osób podpisało się pod petycją online w sprawie przywrócenia dwóch pasów ruchu przy ul. Grodkowskiej w Nysie. Decyzja komisji bezpieczeństwa przy Urzędzie Marszałkowskim spotkała się z ostrym sprzeciwem mieszkańców Nysy.

Petycja w sprawie przywrócenia dwóch pasów ruchu przed rondem Solidarności w Nysie

Wniosek na portalu petycjeonline.com adresowany jest głównie do przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego w Opolu. To pokłosie decyzji o zwężeniu jednego z pasów w kierunku Ronda Solidarności. W myśl poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu na rondzie, przy Grodkowskiej tworzą się większe korki niż zazwyczaj (czytaj: Zwężenie drogi przy Energetyku). Kierowcy pytają, czy faktycznie na rondzie było aż tak wiele wypadków, że ktoś wydał tę niezrozumiałą decyzję?

Decyzja była również zaskoczeniem dla władz miasta. Jak podkreśla Zastępca Burmistrza Nysy Marek Rymarz – zastosowane rozwiązanie jeszcze bardziej wydłuża czas przejazdu przez Nysę, w szczególności podczas szczytów komunikacyjnych.

Mam nadzieję, że petycja skierowana do zarządcy drogi sprawi, że komisja bezpieczeństwa ponownie pochyli się nad problemem i przedstawi inne rozwiązania – mówi Marek Rymarz

Zaistniała sytuacja to również test na kulturę jazdy mieszkańców Nysy i znajomości przepisów prawa ruchu drogowego. W ich myśl, w takiej sytuacji kierowcy powinni jeździć na tzw. suwak. Jeden pojazd z pasa głównego, potem jednej pojazd z pasa, gdzie jest zwężenie. W praktyce bywa to różnie. Wystarczy postać chwilę przy Biedronce, by zobaczyć, że włączanie się do ruchu kierowców z lewego pasa może powodować liczniejsze stłuczki, niż miało to miejsce w przypadku kolizji już na samym Rondzie Solidarności.

Petycja online dostępna jest pod adresem >>> link 

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź