Start Aktualności Ponad 5 mln zł na poprawę bezpieczeństwa pieszych

Ponad 5 mln zł na poprawę bezpieczeństwa pieszych

przez Nysa Hot

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg hojny dla Nysy. Z puli pięciu milionów na województwo, do Nysy trafi 500 tys. złotych na budowę 4 przejść dla pieszych. Zobacz, gdzie poprawi się bezpieczeństwo podczas przechodzenia przez jezdnię.

Opolski Urząd Wojewódzki ogłosił wyniki marcowych naborów wniosków do RFRD. Przypomnijmy, gminy mogły starać się o dofinansowanie zadań mających na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Gmina Nysa, która od 3 lat mocno angażuje środki w budowę nowoczesnych przejść dla pieszych, tym razem wnioskowała o 4 lokalizacje.

Jeszcze w tym roku powstaną one przy placówkach oświatowych. Mowa o Przedszkolu nr 5, Szkole Podstawowej nr 1, Przedszkolu nr 1 oraz o Parku Miejskim u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Wyspiańskiego – mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz
Gmina czeka na fundusze z RFRD, ale równocześnie będzie realizować podobne zadania z własnych środków (czytaj: W Nysie przybędzie nowoczesnych przejść dla pieszych). Wszystko, aby przyspieszyć proces poprawy bezpieczeństwa głównie dzieci i rowerzystów.
W województwie opolskim dofinansowanie ze skarbu państwa otrzymało 71 zadań. Wśród nich znalazły się również zadania Powiatu Nyskiego. Zakładają one przebudowę przejść m.in. w Paczkowie, Korfantowie, Otmuchowie i Konradowie.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź