Start Aktualności Powiat pozyskał ćwierć miliona złotych na wsparcie dla niepełnosprawnych

Powiat pozyskał ćwierć miliona złotych na wsparcie dla niepełnosprawnych

przez Nysa Hot

250 000 złotych – to kwota, którą Powiat Nyski pozyskał w ramach pilotażowego programu ,,Rehabilitacja 25 plus” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki temu młodzi niepełnosprawni mieszkańcy naszego powiatu będą mogli uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych przygotowujących ich do uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym.

Umowę przyznającą dofinansowanie podpisali w środę, 24 sierpnia w opolskim oddziale PFRON Starosta Nyski Andrzej Kruczkiewicz , Wicestarosta Nyski Damian Nowakowski oraz dyrektor Opolskiego Oddziału PFRON Łukasz Żmuda.

Program „Rehabilitacja 25 Plus” realizowany będzie przez Zespół Placówek Specjalnych w Nysie.

– Podopieczni otrzymają wsparcie w zakresie aktywizacji zawodowej, ucząc się wielu czynności, m.in. pracy z komputerem, bezpiecznego korzystania z Internetu, zasad zdrowego i prawidłowego odżywiania się, doskonalenia umiejętności manualnych i praktycznych koniecznych do wykonywania prac kuchennych, zasad savoir – vivre, kształtowania umiejętności bezpiecznego posługiwania się narzędziami i przyborami oraz prawidłowego doboru narzędzi do wykonywanej pracy, zaradności osobistej oraz wzmacniania aktywności kulturalnej i społecznej, aktywizacji w sferze fizycznej i zdrowotnej, nabywania nawyków zdrowotnych. Dzięki warsztatom będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, zyskiwać nowe umiejętności np. w zakresie usamodzielnienia i pracy w gospodarstwie domowym – mówi Damian Nowakowski, Wicestarosta Nyski. 

Foto: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź