Start Aktualności Przemysłowe kotły parowe

Przemysłowe kotły parowe

Poznaj ofertę Babcock Wanson

przez Nysa Hot

W przemyśle bardzo często wymagane jest ogrzewanie bezpośrednie i pośrednie. Z tego względu konieczne jest znalezienie kotłów parowych, które dają taką możliwość i jednocześnie zapewniają bezawaryjną pracę przez długie lata. Znanym producentem takich rozwiązań jest Babcock Wanson. Firma ta posiada w swoim szerokim asortymencie wszystkie typy kotłów parowych – z rurami płomieniowymi oraz z wężownicami.

Jakie kotły znajdziesz w ofercie Babcock Wanson?

Jeśli szukasz urządzeń, które pozwolą w Twojej firmie na optymalizację procesów produkcyjnych, a także ograniczenie zużycia energii, rozwiązania do kotłowni przemysłowych, jakie oferuje Babcock Wanson będą najlepszym wyborem. Jest to jeden z największych producentów tego typu systemów, który zajmuje się nie tylko ich produkcją i sprzedażą, ale także późniejszym wsparciem technicznym.

W ofercie Babcock Wanson znajdziesz szeroki asortyment produktów do kotłowni przemysłowych, a w tym wszystkie typy kotłów parowych. Jakie konkretnie modele są wśród nich? To kotły parowe z rurami płomieniowymi, inaczej nazywanymi płomieniówkami, a także z wężownicami, znanymi także jako wytwornice pary. Wszystkie z nich są w pełni wyposażone. Co więcej, są one także przetestowane. Producent daje na nie kilkuletnią gwarancję.

Działanie kotłów płomienicowo-płomieniówkowych polega na produkcji pary wodnej poprzez podgrzewanie dużej ilości wody w zbiorniku ciśnieniowym. Odbywa się to za pomocą gorących spalin, które są produktem spalania paliw płynnych albo gazowych. Przepływają one w zanurzonych w zbiorniku rurach płomieniowych, skąd też ich nazwa.

Działanie kotłów wyposażonych w wężownice jest nieco inne. Mają one wbudowany precyzyjnie kontrolowany palnik, który pozwala zachować dokładnie zdefiniowany dopływ ciepła do wężownicy. Woda zasilająca jest w nich pompowana z rury stalowej. Ważnym elementem systemu jest także separator. Do wężownicy wprowadzana jest z niej zaledwie niewielka ilość nadmiaru wody, która na skutek podgrzania przekształca się w parę wodną.

Dlaczego warto postawić na sprawdzone systemy?

Babcock Wanson należy do czołowych producentów rozwiązań dla kotłowni przemysłowych, którego oferta wykracza daleko poza produkcję samych kotłów. Znajdziesz w niej także urządzenia do przetwarzania ciepła, a także nagrzewnice, ekonomizery i dopalacze termiczne.

Wszystkie je wyróżnia niezawodność. Z tego względu marka ta jest niezwykle ceniona przez czołowe firmy działające m.in. w przemyśle spożywczym, petrochemii, energetyce, poligrafii, czy też branży budowlanej.

W zależności od konkretnego zapotrzebowania w Twojej firmie, zespół specjalistów pracujących dla Babcock Wanson pomoże Ci w doborze optymalnego rozwiązania, dzięki czemu będziesz mógł korzystać z efektywnej dostawy ciepła, przy jednoczesnej oszczędności energii.

Poznaj pełną ofertę Babcock Wanson

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź