Start Aktualności Remont kaplicy na Cmentarzu Jerozolimskim

Remont kaplicy na Cmentarzu Jerozolimskim

przez Nysa Hot

Kilkadziesiąt tysięcy złotych dotacji na remont dachu i elewacji kaplicy na cmentarzu komunalnym w Nysie – to efekt ostatniej sesji Rady Miejskiej w Nysie. Radni od lat przypominali o konieczności remontu.

Kolejne inwestycje na nyskich cmentarzach

Prace remontowe przeprowadzi spółka EKOM własnymi siłami. To pozwoli na spore oszczędności na robociźnie. Poprawa wyglądu elewacji i naprawa starego dachu to kontynuacja prac na cmentarzu przy ul. Mieczysława I. Przypomnijmy, że niedawno spółka miejska wyremontowała wnętrze kaplic na dwóch największych nekropoliach. Po zakończeniu prac budynek znów zyska reprezentatywny wygląd. Nysy radni wnioskowali także o wymianę ogrodzenia wzdłuż cmentarza. Z kolei mieszkań coraz częściej pytają, kiedy powstanie obiecane kolumbarium (czytaj: Na cmentarzu pojawi się kolumbarium). Instalacja powinna stanąć jeszcze w tym roku na cmentarzu przy Złotogłowickiej.

kaplica na „starym” cmentarzu po liftingu

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź