Start Aktualności Respiratory dla polskich szpitali

Respiratory dla polskich szpitali

przez Nysa Hot

100 respiratorów zamówionych w ramach akcji #WdzięczniMedykom to dar od Caritasu i firmy Generali Polska. Ruszyła akcja przekazywania sprzętu placówkom medycznym. Na początek sprzęt otrzymały szpitale w Ełku i Poznaniu.

Sprzęt pozwoli na ratowanie zdrowia i życia pacjentów cierpiących wskutek zakażenia koronawirusem. Respiratory  zostaną rozdane do końca czerwca. Koszt sprzętu to ponad 3 mln złotych. W ramach Międzynarodowego Nadzwyczajnego Funduszu Generali przeznaczyło 100 mln euro na walkę z koronawirusem na całym świecie.

Akcja #WdzięczniMedykom została uruchomiona przez Caritas Polska w odpowiedzi na zapotrzebowanie placówek medycznych znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z epidemią.

Do tej pory organizacja zakupiła już m.in. 100 tys. maseczek chirurgicznych,  2 tys. przyłbic, 10 tys. kombinezonów ochronnych, a także 12 specjalistycznych łóżek szpitalnych. Wartość sprzętu i wyposażenia medycznego sfinansowanego dzięki kampanii #WdzięczniMedykom przekroczyła dotąd ponad 5  mln zł.

Kampanię Caritas #WdzieczniMedykom można wesprzeć

  • przekazując darowiznę̨ na stronie caritas.pl/medycy
  • wysyłając SMS o treści MEDYK na numer 72052 (koszt 2,46 zł)
  • wpłacając dowolną kwotę̨ na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty MEDYK)

fot. Generali Polska

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź