Start Aktualności Rośnie liczba zakażeń. W Nysie przybywa ponad 20 dziennie

Rośnie liczba zakażeń. W Nysie przybywa ponad 20 dziennie

przez Nysa Hot
Ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem Wojewoda Opolski podjął decyzję o przywróceniu łóżek dla pacjentów z covid-19. Dodatkowe łóżka będą m.in. w szpitalach w Nysie i Głuchołazach.

Szpitale szykują dodatkowe miejsca dla pacjentów z koronawirusem

Od jutra (18.03) dwa dodatkowe łóżka dla pacjentów z covid-19 będą dostępne w ZOZ Nysa. To najmniejsza ilość. Od 22 marca 35 łóżek przybędzie w Prudnickim Centrum Medycznym, 54 w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku, a najwięcej bo 100 w ZOZ Kędzierzyn Koźle, gdzie 10 z nich będzie na oiomie. SPZOZ Głuchołazy będzie mógł przyjąć 20 pacjentów więcej.
W tej chwili najważniejszym zadaniem, jakie mamy wszyscy przed sobą, jest walka z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, przy jednoczesnym zabezpieczeniu potrzeb chorych cierpiących na inne – nie mniej groźne – schorzenia – powiedział Wojewoda Opolski, Sławomir Kłosowski
Dziś w Powiecie Nyskim zanotowano ponad 20 nowych przypadków zarażenia. To mnie niż w ostatnich dniach.
W ubiegłym tygodniu podczas spotkania z dziennikarzami opolscy politycy Koalicji Obywatelskiej protestowali przeciwko zmniejszaniu planowych operacji pod pretekstem zwiększania łózek covidowych (czytaj więcej).

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź