Start Aktualności Sandały – jakie modele są najlepsze dla kobiet z małymi stopami?

Sandały – jakie modele są najlepsze dla kobiet z małymi stopami?

przez Nysa Hot

Małe stopy są dla wielu kobiet powodem problemów. Oznaczają, że dobranie dla nich obuwia jest problematyczne i wiele pięknych modeli po prostu jest zbyt dużych – nawet jak nie są zbyt długie, zawsze mogą być zbyt szerokie. Problem ten jest szczególnie mocno widoczny w przypadku sandałów. Zobaczmy zatem, jakie ich rodzaje warto wybrać, aby uniknąć problemów związanych z rozmiarami.

Sandały z dużymi możliwościami regulacji

Sandały z reguły mają regulowane wyłącznie paski przy kostce, podczas gdy paseczki na śródstopiu i na palcach pozostają zawsze takie same. Pięknie wyglądają… o ile są dopasowane do stopy. Jednak w przypadku kobiet, które mają naprawdę małe nogi, może być już inaczej. Często paski odstają, pozostawiają za wiele wolnego miejsca i nie wyglądają estetycznie. Co więcej, chodzenie w nich wcale nie jest wygodne, ponieważ wiąże się z uciążliwym przesuwaniem całego buta, który trzyma się wyłącznie wokół kostki – a czasem i tam nie do końca.

Dlatego dla kobiet, które mają małe stopy, najlepsze będą buty z możliwością swobodnej regulacji szerokości. Dzięki temu but dobrze trzyma się stopy i jest wygodniejszy. Nie grozi na przykład przypadkowym wykręceniem kostki na krzywym chodniku, jak mogłoby się stać w niedopasowanym bucie. Jednocześnie, po lepszym dopasowaniu obuwia, wygląda ono znacznie bardziej elegancko.

Rozmiaru nie da się dopasować? Wybierz wkładkę

Oczywiście, dopasowanie sandałów nie zawsze jest łatwe do bardzo małych stóp. W niektórych przypadkach nie pozostaje nic innego, jak tylko do ulubionego modelu sandałów dołożyć wkładkę, która nieco zmniejszy buty poprzez podniesienie ich wewnętrznej części. W ten sposób stopa pójdzie wyżej, a całe buty staną się pozornie mniejsze. Z pewnością będą też lepiej dopasowane.

Obuwie na wysokim czy niskim obcasie?

Dla wszystkich kobiet niesamowicie ważny jest obcas. Jak dobrać obcas do małej stopy? Oczywiście sporo zależy od preferencji samej kobiety. Jednak znacznie lepsze mogą być sandały na szpilce czy słupku niż na szerokim klocku. Wiele kobiet z małymi nogami powinno także unikać bardzo dużych platform i koturnów, które wyglądają ciężko. W przypadku małej stopy będą wręcz prezentować się komicznie i zbyt ciężko. Znacznie lepiej wypadną cienkie, zgrabne słupki albo klasyczne szpilki.

Co więcej, obuwie na wysokim obcasie doda kobiecie kilku centymetrów wzrostu, co może być bardzo ważne dla wielu pań. Małe stopy często idą w parze z niewielkim wzrostem, a zatem wyższe obcasy mogą być bardzo korzystne i mile widziane.

Kolory sandałów dla małych stóp

W przypadku małych, delikatnych stóp nie ma obowiązku wystrzegania się żadnych kolorów! Panie, które mogą się nimi pochwalić, mogą zakładać zarówno obuwie w klasycznych kolorach, jak czarny lub brązowy, jak i bardziej przyciągające spojrzenia barwy. Dlatego spokojnie mogą wybierać w sklepie Brilu również srebrne, złote czy różowe albo niebieskie buty. Zapraszamy do sprawdzenia innych, ciekawych możliwości.

fot. materiały prasowe

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź