Start sport Spore zmiany w Stali przed startem PlusLigi

Spore zmiany w Stali przed startem PlusLigi

przez Nysa Hot

Na nowy siatkarski sezon w drużynie z Nysy zostaje pierwszy trener, Krzysztof Stelmach. Beniaminek PlusLigi poważnie wzmacnia się przed nowym sezonem. Drużynę mają zasilić byli i obecni kadrowicze. Nowy sezon wystartuje we wrześniu.

W transferowej karuzeli ze Stalą łączeni są zawodnicy z bardzo bogatym sportowym CV. Zbigniew Bartman, Michał Ruciak oraz Marcin Komenda – jeśli ci zawodnicy przejdą do Nysy, będziemy mogli mówić  o prawdziwych transferowych hitach. Z pewnością wiele będzie zależało od potwierdzenia wyników obowiązkowego audytu. Przypomnijmy, że STALOWCY wygrali rywalizację w 1. lidze i do oficjalnego awansu potrzebne jest pozytywne przejście procesu weryfikacji. Wyniki poznamy w ciągu dwóch najbliższych tygodni.

W barwach żółto-niebieskich nie zagra już atakujący Bartosz Krzysiek, który przenosi się do Korei (czytaj więcej), rozgrywający Sebastian Matula, przyjmujący Damian Dobosz oraz Mateusz Czunkiewicz. Brak tego ostatniego będzie najbardziej odczuwalny. Były już libero był jednym z liderów drużyny nie tylko na boisku, ale przede wszystkim poza boiskiem.

Jeśli Stal chce zadomowić się w PlusLidze na pewno będą potrzebne kolejne wzmocnienia. Budżet raczej nie pozwoli na więcej niż 2-3 znane nazwiska. Stelamch i Janas muszą rozglądać się za zdolnymi graczami na zapleczu elity oraz poszukać wzmocnień poza granicami kraju.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź