Start Na sygnale Strażacy wyjechali do tonącego zwierzęcia

Strażacy wyjechali do tonącego zwierzęcia

przez Nysa Hot

Niecodzienna interwencja na tafli jeziora. Strażacy zostali wezwani by ratować zwierzę, pod którym załamała się tafla lodu.

Sytuacja miała miejsca dzisiaj około 9.30 na jeziorze Otmuchowskim. Na szczęście w tym przypadku interwencja strażaków ochotników była niepotrzebna.

Po dotarciu na miejsce nie potwierdziliśmy treści zgłoszenia, zwierzę okazało się być pływającą boją – alarm fałszywy w dobrej wierze -informuje na Facebooku OSP Otmuchów

Jak podkreślał niedawno w rozmowie z nhot rzecznik PSP w Nysie Dariusz Pryga – w takich sytuacjach strażacy nie bagatelizują sprawy i ruszają do ratowania zwierząt tak samo ja do ratowania ludzi (zobacz: wszedł na lód ratować psy). 9 stycznia na zalewie Kozielo mężczyzna by ratować swoje psy wszedł na taflę jeziora i wpadł do wody. Tam cała sytuacja skończyła się szczęśliwie. Psy same wróciły na brzeg, mężczyźnie pomogli zaalarmowani strażacy z PSP.

fot. OSP Otmuchów

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź