Start Aktualności Szybciej przez bramki na autostradzie

Szybciej przez bramki na autostradzie

przez Nysa Hot

Kierowcy mogą już płacić za przejazd przez autostrady za pomocą usługi Autopay. To spore udogodnienie dla przewoźników i kierowców indywidualnych. Usługa jest dostępna w bankowości elektronicznej Pekao24 i aplikacji PeoPay Banku Pekao. Na razie kierowcy mogą użyć Autopay w dwóch miejscach w Polsce.

Autopay to usługa umożliwiająca automatyczne opłacanie przejazdów autostradą na podstawie identyfikacji tablic rejestracyjnych. Aby ją aktywować, wystarczy zalogować się do aplikacji PeoPay lub serwisu Pekao24 i uzupełnić niezbędne dane, takie jak adres e-mail oraz informacje dotyczące pojazdu. Po wypełnieniu wszystkich wymaganych pól należy wybrać, z jakiego rachunku ma być realizowana płatność.

Jak na razie usługa jest dostępna na autostradzie A1 AmberOne oraz A4 – na odcinku Katowice-Kraków. Aby skorzystać z automatycznej płatności na A1 wystarczy wybrać specjalne bramki oznaczone symbolem AmberGO. W przypadku A4 należy kierować się do bramek oznaczonych znakiem czarnej kamery na żółtym tle. System automatycznie zidentyfikuje rejestrację samochodu zapisanego w serwisie Pekao24 lub aplikacji PeoPay, sygnalizacja świetlna zmieni kolor na zielony, a szlaban zostanie podniesiony. Po zakończonym przejeździe opłata zostanie pobrana z wybranego konta. Oprócz opłaty za sam przejazd nie jest pobierana żadna prowizja. Nie ma też znaczenia dostęp do sieci, a aplikacja nie musi być włączona w czasie przejazdu.

Co ważne, za pomocą aplikacji PeoPay lub serwisu Pekao24 w usłudze możliwe jest zarejestrowanie kilka pojazdów, których kierowcy mogą skorzystać z automatycznych płatności i szybkich przejazdów przez autostradowe bramki.

fot. Pekao24

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź