Start Aktualności Agencja Rozwoju Nysy wybuduje kolejne mieszkania

Agencja Rozwoju Nysy wybuduje kolejne mieszkania

przez Nysa Hot

Na wiosnę zostanie oddane do użytku nowe osiedle przy ul. Franciszkańskiej. Przypomnijmy, że będzie tam blisko 100 mieszkań o podwyższonym standardzie. Agencja Rozwoju Nysy nie spoczywa jednak na laurach i szykuje kolejne inwestycje mieszkaniowe. 

To dobry czas dla rynku mieszkaniowego w Nysie. Ostatnio pisaliśmy o prywatnych inwestycjach przy ul. Mickiewicza (Ruszyła budowa nowoczesnego osiedla Belweder!) a także Słowiańskiej (Budynek słodowni na Słowiańskiej dostanie drugie życie!). Gruszek w popiele nie zasypia także miejska spółka. Agencja Rozwoju Nysy wybuduje nowe mieszkania przy ul. Kramarskiej.

– Przed nami inwestycja na Kramarskiej i budowa mieszkań typowo komercyjnych pod sprzedaż. Rozstrzygnęliśmy przetarg, mamy wykonawcę, wkrótce spotykamy się z projektantami, aby poczynić pierwsze kroki – mówi Bogdan Wyczałkowski, Prezes Agencji Rozwoju Nysy. – Przyjęliśmy formułę zaprojektuj i wybuduj. Po stworzeniu projektu i uzyskaniu pozwolenia na budowę, cała inwestycja powinna potrwać ok. 1,5 roku. – dodaje Wyczałkowski.

Przypomnijmy, że na ul. Kramarskiej powstanie budynek wielorodzinny w którym znajdzie się 60 mieszkań o powierzchni ok. 50 m.kw. Będą tam także trzy lokale usługowe. Inwestycję poprowadzi TBS.

Dodajmy, że w planach jest również budowa nowych mieszkań oraz Dziennego Domu Pobytu obok Nyskiego Domu Kultury. Przy Wałowej powstaną 24 mieszkania. Lokale na parterze zostaną przystosowane dla osób starszych. To dobre rozwiązanie dla seniorów, którzy będą mogli zamieszkać praktycznie przy samym DDP. To da im poczucie bezpieczeństwa, będą też mieć bardzo blisko do swoich znajomych.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź