Start Aktualności AKWA traci podczas pandemii koronawirusa

AKWA traci podczas pandemii koronawirusa

przez Nysa Hot

Zmiany w organizacji pracy spółki AKWA. Placówka odczuwa skutki pandemii.  Dla wszystkich placówek i spółek gminnych ostatni miesiąc jest szczególnie trudny. W związku z epidemią COVID-19 przedsiębiorstwa muszą liczyć się z ograniczeniami. Odczuwa to m.in. lokalna spółka zajmująca się wodociągami oraz kanalizacją.  

Spadła nam niestety znacznie sprzedaż hurtowa, dotyczy to głównie gminy Głuchołazy, gdzie dużą rolę zawsze odgrywała turystyka. Również przedsiębiorstwa zużywają znacznie mniej wody. 

wyjaśnia Prezes AKWY, Edyta Peikert

 Dodatkowo spółka musiała zmierzyć się ze zmianami w organizacji pracy, która obecnie odbywa się w systemie rotacyjnym. Jak tłumaczy prezes -zawsze jedna z ekip jest poza zakładem, żeby zabezpieczyć dostarczanie wody dla mieszkańców oraz oczyścić ścieki na wypadek gdyby pozostała ekipa została poddana kwarantannie. Placówka zamknięta jest także dla petentów. Mieszkańcy obsługiwani są zdalnie. Oznacza to, że klienci z poszczególnymi działami mogą kontaktować się telefonicznie lub elektronicznie. Obecnie AKWA prowadzi także prace remontowe na terenie rekreacyjnym Jeziora Nyskiego. Dzięki temu spółka będzie mogła spodziewać się dodatkowych wpływów przez cały rok. 

fot. pixabay

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź