Takie informacje cieszą nas najbardziej! Dziś już pisaliśmy o młodej Mistrzyni Europy z Nysy, a tymczasem kolejna młoda nysanka, Kamila Urzędowska podbija, tym razem, świat filmu.
Kamila Urzędowska to absolwentka dawnego Gimnazjum nr 3 w Nysie i nyskiego Rolnika. Ma 29 lat i wystąpiła już w takich popularnych produkcjach jak: "Zołza" z Małgorzatą Kożuchowską, "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" czy "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy".
Teraz nysanka wciela się w główną postać Jagny w filmie "Chłopi". Światowa premiera "Chłopów" odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Jak informuje portal Filmwweb, najnowszy film twórców "Twojego Vincenta" - DK Welchman i Hugh Welchmana został wybrany do pokazu w prestiżowej sekcji Special Presentation.
Festiwal w Toronto odbędzie się w dniach od 7 do 17 września. To jeden z największych festiwali filmowych na świecie!
Początkowo film był kręcony jako film fabularny z aktorami. W "Chłopach" występują znakomici polscy altorzy jak Mirosław Baka, Ewa Kasprzyk, Sonia Bohosiewicz czy Małgorzata Kożuchowska.
- Następnie grupa ponad 100 malarzy rozpoczęła animację malarską, która trwała ponad 2 lata. Artyści malowali kluczowe klatki za pomocą farb olejnych Cobra (Royal Talens) na płótnie, a grupa animatorów tworzyła klatki pośrednie, aby całość była płynna i przyjemna dla oka - informuje portal Filmweb.
Polska premiera zaplanowana jest na 13 października.
Napisz komentarz
Komentarze