Start Aktualności Bieg Nyski odwołany

Bieg Nyski odwołany

przez Nysa Hot

Dni Nysy, Lato Kwiatów w Otmuchowie, Festiwal Ognia i Wody czy balonowy Aeropiknik w Paczkowie – długo można by wyliczać imprezy, które nie odbyły się w tym roku przez koronawirusa. Teraz do listy dołącza również Bieg Nyski. Pierwotnie impreza miała odbyć się w czerwcu, następnie przełożono ją na listopad. Sytuacja epidemiologiczna zmusiła jednak organizatorów do odwołania najważniejszego biegowego wydarzenia w naszym regionie.

-Dopiero dziś otrzymaliśmy informację o negatywnym zaopiniowaniu organizacji imprezy przez Komendę Wojewódzką Policji, niestety w związku z brakiem możliwości zagwarantowania braku udziału publiczności oraz brakiem sił do zabezpieczenia po stronie służb, impreza odbyć się nie może. Szanujemy tę decyzję i nie chcemy jej komentować. Taki rok. Współpraca z Policją co roku układała się wzorowo, dlatego też musimy uszanować inne obowiązki Policji, które na tę służbę zostały narzucone w związku z ogólnokrajowym problemem pn. COVID. – informują organizatorzy Biegu Nyskiego.

– Dlatego podjęliśmy decyzję o przeniesieniu VIII Biegu Nyskiego na termin… 5 czerwca 2021 roku – sobota. Wszystkie osoby, które opłaciły start – mają ten start zagwarantowany w przyszłym roku! Osoby, które pragną aby ich wpisowe zostało zwrócone – proszone są o kontakt mailowy: biegnyski@gmail.com, do 30 listopada 2020, w innym przypadku wpisowe zostanie automatycznie przeniesione na przyszłoroczną edycję VIII Biegu Nyskiego.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź