Start Rozrywka Co z balonowym Aeropiknikiem w Paczkowie?

Co z balonowym Aeropiknikiem w Paczkowie?

przez Nysa Hot

Niebo nad zalewem paczkowskim znów wypełnią piękne i majestatyczne balony. Wszystko za sprawą cieszącego się z roku na rok większym zainteresowaniem Aeropikniku. W 2020r. impreza nie odbyła się ze względu na pandemię. W tym roku wydarzenie będzie miało przede wszystkim charakter sportowy.

-To ważna impreza z punktu widzenia społecznego i turystycznego. Ze względu na pandemię i niepewność sytuacji podjęliśmy decyzję, że zamierzamy kontynuować realizację tego zadania, ale w obszarze sportowym. Po tym jak pandemia się skończy, chcemy wrócić do organizowania imprezy w pełnym wymiarze. – mówi Artur Rolka, Burmistrz Paczkowa.

Wydarzenie odbędzie się w ostatni weekend lipca. Potrwa od czwartku do soboty, lub od czwartku do niedzieli. Zobaczymy zmagania sportowe w Pucharze Polski w lotach balonowych. Otwarcie imprezy odbędzie się na Stadionie Miejskim w Paczkowie. Wstęp na wydarzenie będzie wolny. Liczba widzów zostanie jednak prawdopodobnie ograniczona, zależy to od rozwoju sytuacji epidemiologicznej i obostrzeń.

-Niestety jesteśmy zmuszeni zrezygnować z całej fiesty balonowej. Umowy musielibyśmy podpisać już pod koniec zeszłego roku, a wówczas znajdowaliśmy się w szczycie pandemii. – podkreśla Rolka. 

W Paczkowie ma pojawić się ponad 20 załóg, które będą rywalizować sportowo.

Zobacz także:

Czy w tym roku odbędą się Dni Nysy?

Lato Kwiatów ma powrócić w tym roku!

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź