Start Inwestycje Co z pustostanem na Słowiańskiej?

Co z pustostanem na Słowiańskiej?

przez Nysa Hot

Zapomniane i niszczejące przez lata budynki w Nysie mają szansę na drugie życie. Czy będzie też tak z pustostanem na Słowiańskiej?

Niedawno informowaliśmy o nowym właścicielu rzeźni (Dawna rzeźnia kupiona! Nowy inwestor ma ambitne plany! ). Z kolei w budynku dawnej słodowni na Słowiańskiej powstaną nowoczesne mieszkania  Budynek słodowni na Słowiańskiej dostanie drugie życie!  Na tym samym osiedlu jest jeszcze jeden niszczejący budynek, nad którego losem zastanawiają się mieszkańcy.

Chodzi o pustostan na ul. Kmicica. Podobnie jak w przypadku rzeźni trafiał on na czołówki mediów za sprawą wybuchających tam dość często pożarów. Nie widać zainteresowania obiektem ze strony prywatnych przedsiębiorców. Podczas ubiegłorocznej sesji budżetowej radni miejscy zaproponowali, by utworzyć w tym miejscu parking lub kolejne mieszkania.

Miejsc parkingowych na osiedlu Słowiańska rzeczywiście brakuje, pytanie tylko, czy to odpowiednie miejsce na nowy parking. Będziemy monitorować tę sprawę.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź