Start Inwestycje Kolejna ważna inwestycja EKOM-u

Kolejna ważna inwestycja EKOM-u

przez Nysa Hot

Spółka EKOM jest w trakcie modernizacji instalacji kompostowej. To pozwoli na zwiększenie limitu przyjmowania tzw. bio odpadów do 4 tysięcy ton. Możliwe, że inwestycja będzie gotowa jeszcze w tym roku. Dzięki temu już w grudniu do Domaszkowic znów mogłyby być przywożone zielone odpady.

Przypomnijmy, że we wrześniu wyczerpany został roczny limit 3 tys. ton bio odpadów na instalacji kompostowej Regionalnego Centrum Gospodarowania Odpadami w Domaszkowicach. W rezultacie 30 gmin nie mogło ich dostarczać do Domaszkowic. Sytuacja wywołała sporo emocji, ale została już opanowana. Firmy oczyszczające te gminy znalazły innych odbiorców zielonych odpadów.

By w przyszłości uniknąć takiej sytuacji, spółka EKOM prowadzi kolejną inwestycję – modernizację instalacji kompostowej. Dzięki temu limit przyjmowania bio odpadów zwiększy się z 3 do 4 tysięcy ton. Nowy limit ma być wprowadzony najpóźniej w styczniu przyszłego roku.  

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź