Start Aktualności Kursy nyskiego PKS odwołane

Kursy nyskiego PKS odwołane

przez Nysa Hot
Pierwotnie rozkład jazdy autobusów nyskiego PKS miał odbywać się tak jak podczas wakacji. Dynamicznie rozwijająca się sytuacja w kraju, zmusiła zarząd spółki do odwołania wszystkich kursów.
Do odwołania zawieszone są wszystkie kursy autobusy nyskiej spółki PKS. W ten sposób Zarząd Powiatu chce zmniejszyć rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 (COVID-19). Dziś debatowano o tym na zwołanym w trybie pilnym posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zawieszenie kursów, a co za tym idzie szansy na przebywanie grupy osób w jednym miejscu, ma wpłynąć na bezpieczeństwo pasażerów oraz kierowców.
Przez najbliższe dni autobusy będą jeszcze kursować. Zmieni się to 17 marca (wtorek). Nie wiadomo kiedy decyzja zostanie odwołana. Zarząd o zmianach ma informować mieszkańców na bieżąco.
Na podobne kroki nie zdecydował się Miejski Zakład Komunikacji w Nysie. Przypomnijmy, że obaj przewoźnicy podjęli wiele kroków, aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich pasażerów. Najpierw dokonano dezynfekcji taboru i zmieniono regulamin. MZK dodatkowo poddaje tabor ozonowaniu i naświetlaniu lampami UV.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź