Start Aktualności Lokal po byłym PTTK znów będzie tętnił życiem

Lokal po byłym PTTK znów będzie tętnił życiem

przez Nysa Hot

Potrawami i historią będą przywracać wspomnienia o tożsamości regionu. Sercem kulturalnych działań ma być lokal przy Fontannie Trytona. 

Lokal po dawnym PTTK odzyska utracony blask. Blisko 100 – metrowe pomieszczenie ma najszybciej w przyszłym roku stać się siedzibą Centrum Produktu Lokalnego, prowadzonego przez Nyskie Księstwo Jezior i Gór.  W barokowej kamienicy tuż przy Fontannie Trytona znajdziemy wiele ciekawych miejsc.

To jest to centrum miasta, które powinno tętnić. To serce musi bić. Myślę, że będzie biło przez ludzi i społeczników, którzy działają i chcą pokazać swoją kulturę, tożsamość, czy swoje produkty. Z myślą o nich zaprojektowaliśmy użytkowe wnętrza, na stosunkowo małej przestrzeni. Nad aranżacją pracowało wiele osób.  
– mówi architekt z Głuchołaz, Szymon Pleszczak
Centrum ma przynieść kulturalne korzyści dla całego powiatu. Liczne stowarzyszenia prezentować będą w nim tożsamość naszego regionu. A mamy się czym pochwalić. Wystarczy tylko wesprzeć tych, którzy chcą dbać o lokalne dobro.
Stowarzyszeń, które kultywują tradycje naszych przodków mamy wiele. Dzięki nowocześnie wyposażonej kuchni, będzie możliwe pokazywanie potraw, które powoli odchodzą w zapomnienie. W zaprojektowanych pomieszczeniach nie zabraknie miejsca na warsztaty i degustację potraw – dodaje architekt
Nad pracami czuwa konserwator zabytków. Pierwotną koncepcją na zagospodarowanie pomieszczenia po byłym PTTK było przeniesienie Informacji Turystycznej z Bastionu Świętej Jadwigi. 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź