Start Aktualności Mieszkania i restauracja w Wielkim Młynie

Mieszkania i restauracja w Wielkim Młynie

przez Nysa Hot

Nysa potrzebuje nowych mieszkań jak kania dżdżu, bo ceny zarówno kupna, jak i wynajmu są horrendalnie wysokie. Cieszy więc fakt, że w rewitalizowanym młynie przy ul. Mostowej oprócz restauracji czy sali konferencyjnej będą także nowe mieszkania. Bardzo ciekawie zostanie zagospodarowany także teren wokół obiektu.

W Nysie w ostatnim czasie realizowanych jest sporo dużych inwestycji, które po ich zakończeniu z pewnością zmienią oblicze miasta. Mowa o budowie dwóch galerii i zakładu Umicore oraz przebudowie wielkiego Młyna. Gołym okiem widać ogromne zmiany i to, że obiekt przy ul. Mostowej będzie wyróżniał się na tle innych w tej części Nysy.

Na otwartej i ogólnie dostępnej przestrzeni stanie fontanna, nawiązująca do przepływającego niegdyś w tym miejscu kanału Młynówka. Powstanie też tzw. zielona ściana. Rosnące wewnątrz budynku rośliny będą piąć się na całej jego wysokości. Ma to być druga pod względem wielkości tego typu instalacja w Polsce. Za projekt odpowiada pracownia architektoniczna Grębski.

Przy ulicy Mostowej mają mieścić się lokale usługowe, restauracja i mieszkania.

– Planujemy 28 mieszkań, o powierzchni od 50m2 do 120m2, o podwyższonym standardzie. Będą klimatyzowane, z żaluzjami lub roletami. Mieszkania nie będą na sprzedaż, a do wynajęcia. – mówi Arkadiusz Komorowski, koordynator inwestycji.

Oprócz części komercyjnej, inwestor planuje także ekspozycję muzealną, na którą mają się składać oryginalne urządzenia wykorzystywane dawniej przez nyski młyn, a także te sprowadzone z innych tego typu zakładów w Polsce.
Obiekt ma zostać oddany do użytku we wrześniu przyszłego roku.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź