Start Inwestycje Nowy dworzec w Nysie?

Nowy dworzec w Nysie?

przez Nysa Hot

Czy w Nysie powstanie nowy dworzec? To jedna z kilku możliwości, jakie pojawiły się za sprawą rządowych środków na modernizację dworców. PKP w ostatnich miesiącach wyremontowało wiele wysłużonych obiektów w Polsce, teraz powstaje lista 150 kolejnych miast, które skorzystają z programu inwestycji dworcowych.

Polskie Koleje Państwowe przygotowują się do realizacji drugiej edycji programu dworcowego, który obejmie mniejsze miejscowości – mówi członek Zarządu PKP S.A., Krzysztof Golubiewski. –  Program zakłada dwa warianty, albo gruntowny remont albo budowę nowego obiektu. Golubiewski dobre wieści przywiózł do Nysy z posłami z Opolszczyzny – Januszem Kowalskim oraz Kamilem Bortniczukiem. Na wspólnej konferencji prasowej nie padły jednak konkretne obietnice. Wiele zależy od tego, co zrobi gospodarz gminy. Przypomnijmy, że na wniosek Kordiana Kolbiarza gmina w 2016 roku odkupiła teren dworca i jest jego właścicielem. Jak dotąd nie udało się pozyskać wystarczających środków na kapitalny remont. Jeśli gmina szybko nie znajdzie odpowiedniego źródła finansowania, będzie mogła oddać teren PKP, dzięki czemu miasto skorzysta z programu modernizacji dworców. Rozważane są jeszcze inne możliwości wsparcia gminy w zakresie tej niezbędnej inwestycji.

Remont dworca w założeniu miał być dopełnieniem remontów głównych ulic Nysy i jedną z jej wizytówek. Jak na razie projekt przedłuża się w czasie, ale patrząc na skuteczność władz miasta, można być spokojnym, że inwestycja zostanie zrealizowana. Dodatkowym aspektem, który może determinować pozyskanie środków jest fakt, że Nysa znalazła się na trasie odnóg biegnących do planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego. Dzięki temu nasz region zyska szybką kolej. Do CPK dojedziemy z Nysy i Wa-wy mnij więcej w 3-3,5 godziny. 

 fot. UM w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź