Start Aktualności Nysanin zdobył Mount Everest!

Nysanin zdobył Mount Everest!

przez Nysa Hot

Pochodzący z Nysy podróżnik Mateusz Waligóra stanął na szczycie Mount Everestu, na wysokości 8848,86 m. Osiągnął tym samym wierzchołek z poziomu morza w 63 dniu swojej rozpoczętej nad brzegiem Oceanu Indyjskiego wyprawy. Jest pierwszym Polakiem, który w taki sposób dotarł na Dach Świata.

– Także pierwszym i jak dotąd jedynym, który dotarł zarówno do bieguna południowego o własnych siłach i bez wsparcia z zewnątrz, jak i na szczyt Everestu, zwany też często, zwłaszcza w środowisku podróżników, „trzecim biegunem” – czytamy na profilu Mateusza na FB. 

Mateusz Waligóra to podróżnik specjalizujący się w wyprawach ekstremalnych. Jako pierwszy człowiek w historii przeszedł samotnie mongolską część Pustyni Gobi. Pokonywał pustynie w Boliwii i Australii, a na rowerze przejechał Andy. Przeszedł też przez całą Polskę z południa na północ „Szlakiem Wisły”. O tej wyprawie możemy przeczytać w jego książce.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź