Start Aktualności Przychodnie mają kłopot z niedoborem kadr

Przychodnie mają kłopot z niedoborem kadr

przez Nysa Hot

Sytuacja w ochronie zdrowia staje się niestety coraz poważniejsza. Choruje coraz więcej pracowników medycznych, a to utrudnia, i tak już mocno ograniczony kontakt z lekarzem. Kolejne kłopoty kadrowe ma m.in. jedna z największych nyskich przychodni przy ul. Mariackiej. 

-Poniedziałek nie przyniósł dobrych wiadomości. Kolejne osoby z naszego personelu (w tym lekarze, pielęgniarki i rejestratorki) są zakażone COVID-19. Przychodnia wciąż funkcjonuje, jednak pozostały znacząco okrojony, jeszcze zdrowy personel nie jest w stanie na bieżąco obsługiwać połączeń telefonicznych (w poniedziałki około 1000 dziennie) – informuje na facebookowym profilu Przychodna Rodzinna Mariacka. –Bardzo prosimy o wyrozumiałość. W razie potrzeby otrzymania recept na leki stałe lub skierowania do specjalisty prosimy o maila na adres: recepty@mariacka.pl lub pozostawienie kartki w skrzynce przy drzwiach przychodni.

W powiecie nyskim najszybciej przybywa zakażonych w całym województwie opolskim. Według danych z niedzieli, 8 listopada zachorowały u nas 1773 osoby. Zmarło 28 osób.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź