Start Aktualności 11 listopada o 12.00 śpiewamy nasz hymn

11 listopada o 12.00 śpiewamy nasz hymn

przez Nysa Hot

11 listopada w samo południe zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego – zachęca Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przed nami kolejna odsłona akcji „Niepodległa do hymnu”.

– W poprzednich latach w akcji „Niepodległa do hymnu” Mazurka Dąbrowskiego słychać było od morza do Tatr: zagrano go z wieży kościoła Mariackiego, śpiew roznosił się na Śnieżce, placu Zamkowym w Warszawie i w setkach innych miejsc! W tym roku przede wszystkim zachęcamy do śpiewania w domach, wraz z rodziną, współlokatorami, najbliższymi lub poza domem z zachowaniem zasad dystansu społecznego. – czytamy na facebookowym profilu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa nie będzie tradycyjnych uroczystych obchodów Święta Niepodległości. W większości gmin uroczystości zostały ograniczone do symbolicznego złożenia kwiatów pod pomnikami przez władze samorządowe.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź