Start Aktualności Przyjdź i zadaj pytanie. Debata kandydatów na Burmistrza Nysy

Przyjdź i zadaj pytanie. Debata kandydatów na Burmistrza Nysy

przez Nysa Hot

Już dziś o 18.00 w Nyskim Domu Kultury debata z kandydatami na burmistrza prowadzona przez Daniela Klimczaka, dziennikarza Radio Opole. Spotkanie jest otwarte dla publiczności. Każdy może przyjść i zadawać pytania kandydatom.

Jakie pomysły na rozwój miasta mają kandydaci w tegorocznych wyborach na burmistrza? W jaki sposób chcą poprawić stan dróg, przyciągać inwestorów, zatrzymać w mieście młodych, czy usprawnić komunikację zbiorową? Odpowiedzi na te pytania padną w debatach organizowanych przez Radio Opole.

W ostatnich tygodniach kampanii wyborczej dziennikarze stacji odwiedzą wszystkie miasta powiatowe w regionie, by sprawdzić, co kandydaci na burmistrzów mają do zaoferowania mieszkańcom. Spotkania będą otwarte dla publiczności, dzięki czemu oprócz prowadzących, pytania będą mogli zadawać także sami mieszkańcy.

– Podobne rozwiązanie wprowadziliśmy przed wyborami parlamentarnymi. Odbiór programu przerósł wówczas nasze oczekiwania, dlatego postanowiliśmy wykorzystać doświadczenia z jesieni, a jednocześnie ułatwić mieszkańcom Opolszczyzny zapoznanie się z programami wyborczymi poszczególnych komitetów. Właśnie dlatego tym razem to my odwiedzimy ich miasta, zamiast organizować spotkania w naszej siedzibie – mówi Daniel Klimczak z redakcji publicystyki Radia Opole, jeden z prowadzących debaty.

Debaty będą rozpoczynać się o godzinie 18:00. Pierwszym punktem na przedwyborczej trasie Radia Opole będzie Nyski Dom Kultury, gdzie dziennikarze pojawią się w poniedziałek 18 marca.

W kolejnych dniach podobne spotkania odbędą się w Głubczycach (19.03, Miejski Ośrodek Kultury), Strzelcach Opolskich (20.03 Strzelecki Ośrodek Kultury), Krapkowicach (21.03 Krapkowicki Dom Kultury), Brzegu (22.03 Zespół Szkół Medycznych), Oleśnie (25.03 Miejski Dom Kultury), Kluczborku (26.03 Kino Bajka), Prudniku (27.03 Prudnicki Ośrodek Kultury), Namysłowie (02.04 Rezydencja Limba), Opolu (03.04 Studenckie Centrum Kultury) i Kędzierzynie-Koźlu (04.04 Dom Kultury „Koźle”).

Na zakończenie cyklu, Radio Opole zaprosi do debaty kandydatów do Sejmiku Województwa Opolskiego, którzy będą przekonywać do poparcia swoich komitetów w piątek 5 kwietnia w Studenckim Centrum Kultury w Opolu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź