Start Aktualności Trwają Mistrzostwa Nysy w siatkówce plażowej 2022

Trwają Mistrzostwa Nysy w siatkówce plażowej 2022

przez Nysa Hot

Kolejne eliminacje Mistrzostw Nysy w siatkówce plażowej mężczyzn odbędą się na plaży nad Jeziorem Nyskim już w sobotę 9 lipca br. Trwają również zapisy do rozgrywek kobiecych o Grand Prix Opolszczyzny. Zawody mają się odbyć w tym samym miejscu w niedzielę 10 lipca br.

Mistrzostwa Nysy w siatkówce plażowej

Ubiegłoroczna edycja Mistrzostwa Nysy w siatkówce plażowej cieszyła się wśród uczestników i kibiców dużą popularnością. Rozbudziła na nowo zainteresowanie tym dynamicznym i niezwykle widowiskowym sportem. Praktycznie do każdych eliminacji stawała pełna pula zespołów, w tym złożonych z graczy PlusLigi. W tym roku piękna plaża w Skorochowie ponownie przeradza się w soboty w miejsce sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.
W ten weekend, dodatkowo, organizatorzy zbierają zapisy do rozgrywanych w niedzielę (10 lipca br.) zawodów kobiecych w siatkówce plażowej o Grand Prix Opolszczyzny. Zawodniczki mogą zgłaszać dwuosobowe zespoły mailowo na adres: mariuszpilichowski@o2.pl

Do Nysy przyjadą najlepsze ekipy w kraju

Mistrzostwa Nysy w siatkówce plażowej przyciągają najlepszych graczy z regionu, ale także z odległych zakątków kraju, a nawet z zagranicy. W tym roku, jak poprzednio, udział w zawodach biorą siatkarze znani z parkietów I-ligi oraz PlusLigi. Zawodników przyciąga niezwykłe miejsce, w którym zlokalizowane są Mistrzostwa, czyli plaża nad Jez. Nyskiem. Gracze podkreślają też wysoki poziom i sprawność organizatorów, czym impreza wyróżnia się na tle podobnych wydarzeń w kraju.
Wabikiem zaczynają się też stawać coraz wyższe nagrody finansowe – mówi Wojciech Kondracki, prezes Klubu Siatkarskiego Beach Volley Nysa. – Mistrzostwa składają się z turniejów eliminacyjnych, w których pula nagród wynosi ogółem 10 tys. zł. Do wielkiego finału zakwalifikuje się 15 najlepszych par z eliminacji, które stoczą walkę o dodatkową pulę nagród wynoszącą ogółem 12 tys. zł.
Organizatorzy przewidzieli też tzw. dziką kartę, tj. jedno dodatkowe miejsce dla drużyny niespełniającej formalnych warunków uczestnictwa w finale, ale rokującej wysoki poziom sportowy. Wszystkie sobotnie mecze rozgrywane w ramach turnieju można oglądać na żywo z trybun i w Internecie, na oficjalnym kanale organizatora zawodów, którym jest Klub Siatkarski Beach Volley Nysa. Link: https://www.youtube.com/channel/UCvj84Z0AlTgGsba0Sp63vAA/featured).

Sponsorami zmagań na plaży w Nysie są m.in. firmy Bioagra i Cukry Nyskie.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź