Start Aktualności Kiedy zostaną otwarte restauracje?

Kiedy zostaną otwarte restauracje?

przez Nysa Hot

Jak podaje serwis RMF FM, Rząd ma już opracowany plan dotyczący ponownego otwarcia lokali gastronomicznych. 18 maja restauracje i bary mają wznowić swoją działalność.

Oczywiście nie ma mowy o powrocie do funkcjonowania sprzed epidemii. Lokale maja funkcjonować na nowych zasadach, które będą miały na celu ograniczenie do minimum ryzyka rozprzestrzenienia się koronawirusa. RMF FM informuje, że działalność stacjonarną wznowią na razie tylko restauracje, dysponujące ogródkiem. Lokale, które go nie mają, pozostaną zamknięte. Dodatkowo, stoliki w ogródku muszą być od siebie oddalone o dwa metry. Zakazana będzie obsługa przy okienkach, co oznacza, że otwarte zostaną jedynie te restauracje, w których prowadzona jest obsługa kelnerska.

Klient restauracji będzie mógł siedzieć wyłącznie przy stoliku, ewentualnie pójść do łazienki. Co ważne – nie będzie musiał mieć maseczki i rękawiczek. Właściciele nie będą musieli również sprawdzać temperatury osób przychodzących do nich na posiłek. Na razie pozostaje nam zamawianie na dowóz lub wynos. Warto sprawdzić ofertę lokalnych restauracji i barów. Wiele z nich oferuje pyszne jedzenie w promocyjnych cenach.

 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź