Start Aktualności Nowe wyzwania przed Hajdugą

Nowe wyzwania przed Hajdugą

przez Nysa Hot

Jerzy Hajduga nowym prezesem miejskiej spółki EKOM. To trzecia zmiana na tym stanowisku w ciągu 2 lat.

Po zmianie w Zarządzie Powiatu Nyskiego 31 grudnia 2019 r., przez kilka tygodni funkcję prezesa EKOM-u i Wicestarosty Nyskiego pełnił Damian Nowakowski. Po uporządkowaniu ważnych kwestii, nowym sternikiem spółki został dotychczasowych Dyrektor Zakładu Higieny Komunalnej, Jerzy Hajduga. Jego staż w firmie nie jest duży, ale zdołał poznać, jakie wyzwania stoją przed nią w najbliższych latach. To przede wszystkim utrzymanie w dobrym stanie i doposażenie taboru, jakim dysponuje EKOM. Po ubiegłorocznych podwyżkach cen za wywóz i gospodarowanie odpadami komunalnymi, wynikających głównie z większej opłaty marszałkowskiej, spółka musi szukać sposobów na utrzymanie stawek. Kolejne zmiany przepisów mogą spowodować konieczność podwyżek w następnych latach.

Kolejna sprawa to budowa czwartej kwatery na odpady w RCGO Domaszkowice. EKOM w ciągu najbliższych 5 lat musi zabezpieczyć środki na kolejne miejsce na nieprzetworzone odpady komunalne. Miejsce na kwaterę jest wyznaczone, a spółka zdołała już uzyskać odpowiednie pozwolenia.

fot. EKOM

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź