Start Hot Pirat drogowy zapłaci 2500 zł mandatu

Pirat drogowy zapłaci 2500 zł mandatu

przez Nysa Hot

39-letni kierowca bmw pędził ponad 100 km/h w terenie zabudowanym, gdy natknął się na policyjny radar.

– 7 lutego około godz. 10:00  policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę bmw. 39-latek, w terenie zabudowanym, jechał ponad 100 km/h i wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Na policyjny radar wpadł w miejscowości Sidzina na krajowej 46. Stracił już swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Zgodnie z nowym taryfikatorem, policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 złotych, a na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych – informuje nyska Policja.

– Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia brawury na drodze. Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a przekraczając dozwoloną prędkość narażamy siebie i innych na niebezpieczeństwo. W szczególności jest to niebezpieczne w terenie zabudowanym. Wiele tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych jest spowodowanych nadmierną prędkością, nie stosowaniem się do obowiązujących przepisów czy po prostu brakiem ostrożności – przypominają policjanci.

Foto: KPP w Nysie 

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź