Start Na sygnale Strażacy pierwsi na miejscu

Strażacy pierwsi na miejscu

przez Nysa Hot
To nie pierwszy raz, gdy do zgłoszeń związanych z zagrożeniem życia lub zdrowia jako pierwsi przyjeżdżają strażacy. Tak było dzisiaj przy ulicy Prudnickiej w Nysie.

2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratowników Medycznych przy ulicy Prudnickiej. Jednostki zostały zadysponowane do mężczyzny, który zasłabł na ławce. Pierwsi na miejscu byli strażacy, którzy udzielili seniorowi pierwszej pomocy. Mężczyzna został następnie przekazany medykom. Niektórych przechodniów zdziwił fakt, że do zdarzenia przyjechały aż dwa wozy strażackie.
Taka jest procedura i takie są wytyczne ile osób musi jechać do danego zdarzenia, jeżeli jest potrzeba udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. 6 osób musi jechać do zdarzenia, jeżeli jest zagrożenia życia lub zdrowia
– tłumaczy rzecznik prasowy PSP w Nysie, mł. kpt. Dariusz Pryga
Na szczęście każdy strażak jest przeszkolony do udzielania pierwszej pomocy. Dzięki temu, pierwsze na miejscu zgłoszenia zastępy, mogą natychmiast pomóc poszkodowanym. Cała akcja była również monitorowana przez Straż Miejską w Nysie, która miała podgląd z kamer monitoringu miejskiego.

Powiązane artykuły

1 komentarz

Jacek 18 czerwca 2020 - 06:50

Może pierwsza powinna pojawić się straż miejska skoro już są utrzymywani przez miasto

Komentarze niedostępne.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź