Które imprezy w regionie się odbędą? | Nysa Hot
Start Aktualności Które imprezy w regionie się odbędą?

Które imprezy w regionie się odbędą?

przez Nysa Hot

Pandemia już od roku staje na przeszkodzie w organizacji dużych wydarzeń kulturalnych czy sportowych. W 2020r. nie odbyła się żadna ze sztandarowych imprez w regionie. Jak to będzie wyglądało w tym roku?

Wiemy już na pewno, że ponownie nie będzie Dni Nysy. Impreza odbywała się zawsze w ostatni weekend maja na stadionie przy ulicy Kraszewskiego. Wydarzenie trwało trzy dni. Ostatnia edycja odbyła się w 2019r. Wystąpili wówczas Blue Cafe, Virgin, Golec uOrkietra, i Piersi.

W tym ma powrócić natomiast najbardziej znana impreza w regionie z najdłuższą tradycją. Mowa o otmuchowskim Lecie Kwiatów. Wydarzenie ma odbyć się tradycyjnie w pierwszy weekend lipca. Rozmach imprezy będzie zależeć od rozwoju sytuacji epidemiologicznej i obostrzeń z tym związanych. Na pewno nie zabraknie atrakcji od której wydarzenie wzięło swoją nazwą, czyli licznych wystaw kwiatowych.

Niebo nad zalewem paczkowskim ponownie wypełnią także wypełnią piękne i majestatyczne balony. Wszystko za sprawą cieszącego się z roku na rok większym zainteresowaniem Aeropikniku.  W tym roku wydarzenie będzie miało przede wszystkim charakter sportowy. W Paczkowie ma pojawić się ponad 20 załóg, które będą rywalizować sportowo.

Dużo ciekawych imprez szykuje spółka AKWA. W ośrodku wypoczynkowym w Skorochowie zaplanowano m.in. weekend z kwiatami, kolejną edycję nocnego kina plenerowego czy liczne festiwale (m.in. pierogów, piwa czy gitarowy).

Oczywiście wszystko może jeszcze ulec zmianie, ze względu na dynamiczną sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

Czytaj więcej:

Co z balonowym Aeropiknikiem w Paczkowie?

Lato Kwiatów ma powrócić w tym roku!

Jest ostateczna decyzja w sprawie Dni Nysy!

Zobacz także:

Będzie Festiwal Pierogów nad jeziorem!

Weekend z kwiatami nad Jeziorem Nyskim!

Będzie nocne kino plenerowe nad jeziorem!

Festiwal Piwa nad jeziorem

Festiwal gitarowy nad jeziorem

0 komentarz
0

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź