Start Aktualności Młynki profesjonalne do kawy – dla kawiarni

Młynki profesjonalne do kawy – dla kawiarni

To inwestycja, która niemal zawsze się zwraca...

przez Nysa Hot

Odkąd ludzkość pija kawę, potrzebne są młynki i inne urządzenia, które służą do jej rozdrabniania. Dzięki temu jesteśmy w stanie wydobyć z ziaren kawy pełnię ich smaku i mocy. Młynki zmieniały się przez wieki i oczywiście te dzisiejsze w żaden sposób nie przypominają tych, z którymi mieliśmy do czynienia jeszcze 100 lat temu. Zmieniły się jednak również kawowe gusta, potrzeby i upodobania wielu osób.

Szerokie zastosowanie gastronomicznych młynków do kawy

Młynki do kawy gastronmiczne przede wszystkim są starannie i bardzo solidnie wykonane. Bazują zwykle na solidnych i ciężkich konstrukcjach. Nie wszystkie są nastawione na bardzo szybkie mielenie ziaren, a raczej na dużą dokładność, dzięki której uda się nam finalnie przyrządzić jeszcze lepszą małą czarną. Cechą wspólną takich młynków są zwykle żarnowe ostrza, które są najdoskonalszym sposobem mielenia kawy, a także możliwość regulacji stopnia mielenia, w zależności od wybranych metod parzenia kawy.

Dobra inwestycja w rozwój kawiarni lub lokalu

Odpowiedni młynek do kawy to doskonałe rozwiązanie nie tylko z powodu przyrządzania znacznie lepszych kaw, ale również z przyczyn prestiżu. To inwestycja, która niemal zawsze się zwraca. Kawiarnia, w której mielenie kawy odbywa się w profesjonalnym młynku będzie również cieszyła się znacznie lepszym uznaniem wśród coraz bardziej wybrednych klientów. Choć oczywiście inwestycja taka zwykle wymaga kilku tysięcy złotych, jest to bardzo opłacalne rozwiązanie, które zostanie docenione przede wszystkim przez pasjonatów kawy.

Jacy producenci są solidni?

Na rynku młynków do kawy istnieje pewna elita producentów znanych od wielu lat, co do których produktów możemy mieć pewność, że dany młynek spełni nasze oczekiwania oraz oczekiwania naszych klientów w stu procentach. To chociażby Ceado, Bezzera, ECM, Macap czy też Eureka. Kupując ich młynki dla gastronomii na pewno się nie zawiedziemy na jakości działania i wykonania. To właśnie Ci producenci najczęściej dostarczają rozwiązania kawowe dla małej i dużej gastronomii.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź