Start Aktualności Nysanin stracił prawie 40 000 złotych!

Nysanin stracił prawie 40 000 złotych!

przez Nysa Hot

Tym razem ofiarą oszustów padł 66-letni mieszkaniec Gminy Nysa. Mężczyzna chciał zainwestować w akcje i pomnożyć swoje pieniądze. 66-latek, na prośbę rzekomego konsultanta platformy inwestycyjnej, zainstalował na swoim telefonie aplikację do zdalnej obsługi urządzenia. Później zalogował się na swoje konto bankowe i w ten sposób dał oszustom dostęp do bankowości elektronicznej. Ostatecznie mężczyzna stracił 8 500 tysięcy euro.

Tym razem ofiarą oszustów padł 66-latek. Mężczyzna zainteresował się ofertą pomnożenia pieniędzy, inwestując w akcje. Znalazł w Internecie interesującą ofertę i zalogował się na platformie inwestycyjnej. Już chwilę później skontaktował się z nim telefonicznie mężczyzna podający się za doradcę inwestycyjnego.

– Konsultant od razu zaoferował swoją pomoc i opiekę przy dokonywaniu poszczególnych inwestycji. 66-latek zaufał rzekomemu konsultantowi i rozpoczął z nim współpracę. Na swoim telefonie zainstalował wskazaną przez oszusta aplikację do zdalnej obsługi urządzenia, a następnie zalogował się na swoje konto. W ten sposób mężczyzna dał przestępcom dostęp do konta. Następnego dnia mężczyzna otrzymał wiadomości ze swojego banku, z informacją o zmianach dotyczących limitów wykonania przelewów i zauważył, że z jego rachunku wypłacono pieniądze. 66-latek stracił 8 500 tysięcy euro – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

Policja ostrzega: Pamiętaj!

  • Nie udostępniaj nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej.
  • Nie instaluj dodatkowego oprogramowania na urządzeniach, z których logujesz się do bankowości elektronicznej.
  • Nie wpisuj nieznanego numeru konta do swojej bankowości elektronicznej, na które mają być przelewane zyski z inwestycji.
  • Zwracaj uwagę na fałszywe aplikacje i strony firm namawiające do inwestowania.
  • Jeżeli podejrzewasz, że jesteś ofiarą oszustwa, skontaktuj się ze swoim bankiem oraz złóż stosowne zawiadomienie na Policji.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź